Porady

Strona główna » Porady
Krok po kroku: proces zakupu pierwszego mieszkania

Krok po kroku: proces zakupu pierwszego mieszkania

Dla wielu osób zakup własnego mieszkania jest jednym z ważniejszych życiowych celów. Jest to jednak duża inwestycja, wiążąca się z szeregiem formalności, o których trzeba pamiętać i cały proces może wydawać się bardzo trudny, jeśli ktoś przechodzi tę drogę po raz pierwszy. Jak wygląda proces zakupu mieszkania krok po kroku?

Na co zwrócić uwagę, inwestując w lokal użytkowy?

Na co zwrócić uwagę, inwestując w lokal użytkowy?

Nieruchomości dzieli się zwykle na mieszkania i nieruchomości komercyjne, czyli lokale użytkowe. Chociaż bardzo popularne jest inwestowanie w mieszkania na wynajem, część inwestorów decyduje się na zakup lokalu użytkowego. Na co warto zwrócić uwagę przy tego rodzaju inwestycji?

Kobieta chroni złożonymi dłońmi miniaturowy model sklepu

O czym pamiętać, ubezpieczając lokal użytkowy?

Ubezpieczenie lokalu użytkowego może różnić się od ubezpieczenia domu lub mieszkania. Prowadząc własną firmę, w lokalu przeznaczonym na działalność, przyjmuje się klientów lub pacjentów, w zależności od charakteru działalności, często też znajduje się w nim sprzęt firmowy. Warto więc zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Dbaj o słuch. Uważaj na tabletki przeciwbólowe

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gdy tylko poczujemy ból, sięgamy po środki przeciwbólowe. Rzadko się zdarza, że sprawdzamy, w jakich odstępach czasu je stosować, jaki jest ich skład i jakie mają skutki uboczne. Łykamy je odruchowo, bez zasanowienia, byle tylko zwalczyć poczucie dyskomfortu. Tabletki są łatwo dostępne i reklamowane jako bezpieczne, dlatego nie tak trudno...

Rezonans magnetyczny – na czym polega badanie?

Obrazowanie magnetyczno-rezonansowe, zwane potocznie po prostu „rezonansem magnetycznym” to metoda uzyskiwania obrazów wnętrza obiektów dzięki zjawisku jądrowego rezonansu magnetycznego. Ma ono wiele zastosowań, ale chyba najdonioślejszym jest to medyczne i jemu się teraz przyjrzymy.

Serotonina kluczem do dobrego nastroju

Dająca w kość zima, dla wielu może być przyczyną do spadku nastroju, a nawet początkiem depresji. Złe samopoczucie mozna jednak pokonać znając mechanizmy, jakimi rządzi się organizm człowieka.

Zastępcza terapia nikotynowa nieskuteczna?

W końcu przyznałeś się sam przed sobą. Jesteś uzależniony. Dotychczas nie wyobrażałeś sobie dnia bez papierosów. Teraz jednak podjąłeś decyzję i postanowiłeś trzymać się swojego postanowienia. Chcesz rzucić palenie. Obawiasz się jednak, że twoja silna wola może okazać się zbyt słaba, by samemu stawić czoła problemowi.

Heterochromia

Jedną z najbardziej niezwykłych i fascynujących wad genetycznych, które wcale nie muszą wiązać się z odrzuceniem społecznym, jest z heterochromia. Choroba ta objawia się różnobarwnością tęczówki, przez co oczy mają inny, niezwykły kolor.

Astma u sportowców

Wyczynowe uprawianie sportu może zwiększać ryzyko chorób układu oddechowego, toteż sportowcy są bardziej narażeni na choroby płuc, a w szczególności astmę. Astma to przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, prowadzące do nadreaktywności oskrzeli. Objawami nadreaktywności oskrzeli jest między innymi duszność po wysiłku fizycznym czy ekspozycji na zimne powietrze.