Porady

Strona główna » Porady
Na co zwrócić uwagę, inwestując w lokal użytkowy?

Na co zwrócić uwagę, inwestując w lokal użytkowy?

Nieruchomości dzieli się zwykle na mieszkania i nieruchomości komercyjne, czyli lokale użytkowe. Chociaż bardzo popularne jest inwestowanie w mieszkania na wynajem, część inwestorów decyduje się na zakup lokalu użytkowego. Na co warto zwrócić uwagę przy tego rodzaju inwestycji?

Kobieta chroni złożonymi dłońmi miniaturowy model sklepu

O czym pamiętać, ubezpieczając lokal użytkowy?

Ubezpieczenie lokalu użytkowego może różnić się od ubezpieczenia domu lub mieszkania. Prowadząc własną firmę, w lokalu przeznaczonym na działalność, przyjmuje się klientów lub pacjentów, w zależności od charakteru działalności, często też znajduje się w nim sprzęt firmowy. Warto więc zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Dbaj o słuch. Uważaj na tabletki przeciwbólowe

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gdy tylko poczujemy ból, sięgamy po środki przeciwbólowe. Rzadko się zdarza, że sprawdzamy, w jakich odstępach czasu je stosować, jaki jest ich skład i jakie mają skutki uboczne. Łykamy je odruchowo, bez zasanowienia, byle tylko zwalczyć poczucie dyskomfortu. Tabletki są łatwo dostępne i reklamowane jako bezpieczne, dlatego nie tak trudno...

Rezonans magnetyczny – na czym polega badanie?

Obrazowanie magnetyczno-rezonansowe, zwane potocznie po prostu „rezonansem magnetycznym” to metoda uzyskiwania obrazów wnętrza obiektów dzięki zjawisku jądrowego rezonansu magnetycznego. Ma ono wiele zastosowań, ale chyba najdonioślejszym jest to medyczne i jemu się teraz przyjrzymy.

Serotonina kluczem do dobrego nastroju

Dająca w kość zima, dla wielu może być przyczyną do spadku nastroju, a nawet początkiem depresji. Złe samopoczucie mozna jednak pokonać znając mechanizmy, jakimi rządzi się organizm człowieka.

Zastępcza terapia nikotynowa nieskuteczna?

W końcu przyznałeś się sam przed sobą. Jesteś uzależniony. Dotychczas nie wyobrażałeś sobie dnia bez papierosów. Teraz jednak podjąłeś decyzję i postanowiłeś trzymać się swojego postanowienia. Chcesz rzucić palenie. Obawiasz się jednak, że twoja silna wola może okazać się zbyt słaba, by samemu stawić czoła problemowi.

Heterochromia

Jedną z najbardziej niezwykłych i fascynujących wad genetycznych, które wcale nie muszą wiązać się z odrzuceniem społecznym, jest z heterochromia. Choroba ta objawia się różnobarwnością tęczówki, przez co oczy mają inny, niezwykły kolor.

Astma u sportowców

Wyczynowe uprawianie sportu może zwiększać ryzyko chorób układu oddechowego, toteż sportowcy są bardziej narażeni na choroby płuc, a w szczególności astmę. Astma to przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, prowadzące do nadreaktywności oskrzeli. Objawami nadreaktywności oskrzeli jest między innymi duszność po wysiłku fizycznym czy ekspozycji na zimne powietrze.

Bezsenność pokonana chłodem

Każdy, kto ma problemy z zasypianiem, wie, jakim koszmarem może być bezsenność. Utrudnia normalne funkcjonowanie, powoduje chroniczne zmęczenie i wywołuje silny stres. W Pittsburghu narodził się pomysł, jak skutecznie przywrócić sen.