Rynek nieruchomości

Strona główna » Rynek nieruchomości
Coraz trudniej kupić mieszkanie

Coraz trudniej kupić mieszkanie

Program Bezpieczny Kredyt 2% pobudził rynek nieruchomości. Klienci chcą kupować mieszkania, ale na przeszkodzie stają inne czynniki, takie jak np. wysoka cena nieruchomości. W opinii pośredników w obrocie nieruchomościami nastroje na rynku są dobre, mimo to coraz trudniej jest kupić nieruchomość.

Krok po kroku: proces zakupu pierwszego mieszkania

Krok po kroku: proces zakupu pierwszego mieszkania

Dla wielu osób zakup własnego mieszkania jest jednym z ważniejszych życiowych celów. Jest to jednak duża inwestycja, wiążąca się z szeregiem formalności, o których trzeba pamiętać i cały proces może wydawać się bardzo trudny, jeśli ktoś przechodzi tę drogę po raz pierwszy. Jak wygląda proces zakupu mieszkania krok po kroku?

Kontrola ogrzewania domów już wkrótce

Kontrola ogrzewania domów już wkrótce

W Polsce rozpoczęła się ambitna inicjatywa inspekcji budynków, mająca na celu kontrolę źródeł ciepła i stanu technicznego nieruchomości. Projekt obejmuje wizyty urzędników, którzy będą porównywać zgłoszone informacje z Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków (CEEB). To część dużo obszerniejszego Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który ruszył niedawno.

Zmiany w zasadach Bezpiecznego Kredytu 2 proc.

Zmiany w zasadach Bezpiecznego Kredytu 2 proc.

Na ostatnim posiedzeniu sejmu posłowie zdecydowali o zmianach dotyczących zasad udzielania kredytu 2%. Nowelizacja dotyczy norm, do jakich trzeba się stosować przy udzielaniu gwarancji przez Skarb Państwa. Zmiany dotyczą też wielu innych przepisów. Jednak najwięcej emocji wywołują oczywiście te dotyczące Bezpiecznego Kredytu 2%. Nowe regulacje trafią teraz do senatu. Co konkretnie się zmieni?

Czy program Bezpieczny Kredyt 2 proc. spowoduje istotne zmiany na rynku nieruchomości?

Czy program Bezpieczny Kredyt 2 proc. spowoduje istotne zmiany na rynku nieruchomości?

Z początkiem lipca ruszył wyczekiwany rządowy program „Bezpieczny kredyt 2 procent”. Wsparcie skierowane jest do osób, które nie ukończyły 45. roku życia i chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu będzie można otrzymać dopłaty do rat, pokrywające różnicę pomiędzy oprocentowaniem rynkowym a oprocentowaniem na poziomie 2 procent. Oferta wydaje się więc...

Niewielkie podwyżki cen mieszkań na rynku wtórnym

Niewielkie podwyżki cen mieszkań na rynku wtórnym

Portal Nieruchomosci-online.pl po raz kolejny przeanalizował ceny mieszkań na rynku wtórnym. Najnowsze dane ukazały dalsze tendencje wzrostowe, jednak co ważne, nie były one aż tak dynamiczne, jak spodziewała się część ekspertów. Największe zmiany na niekorzyść potencjalnych nabywców odnotowano w Katowicach. W innych miastach wojewódzkich zmiany były mniej odczuwalne, a niekiedy wręcz korzystne.

Program Mieszkanie Plus zakończony

Program Mieszkanie Plus zakończony

Rządowy program Mieszkanie Plus został zakończony. Najemcy będą mogli wykupić wynajmowane obecnie mieszkania na preferencyjnych warunkach. W najbliższym czasie ma się pojawić nowe rozwiązanie skierowane do osób, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania.

Widok z powietrza na podmiejską dzielnicę domków rodzinnych. Obok nich, na wolnym terenie, nałożone są linie symbolizujące wyznaczoną działkę

Sytuacja na lokalnych rynkach nieruchomości (grudzień 2022)

Portal Nieruchomosci-online.pl przeanalizował, co dzieje się na lokalnych rynkach mieszkań, domów i działek. Autorzy raportu sprawdzili średnie ceny ofertowe nieruchomości z rynku wtórnego w ponad 200 miastach i gminach, zlokalizowanych w 18 aglomeracjach. Jakie są różnice w cenach pomiędzy miastami wojewódzkimi a gminami ościennymi i czy opłaca się teraz kupić mieszkanie albo wybudować dom pod...

Sylwetki budowanych bloków i stojących przy nich żurawi

Rosną ceny i podaż, spadają zdolność kredytowa i popyt

Znowu dużo dzieje się na rynku nieruchomości. Podobnie jak w 2020 roku, gdy zaczęła się pandemia, zmiany oraz wywołujące je czynniki są zaskakujące. W ostatnich latach ciężko jest przewidywać sytuację w mieszkaniówce, ze względu na to, iż wszystko rozgrywa się według niestandardowych, nieprzewidywalnych scenariuszy. A z czym mamy do czynienia obecnie? Ceny rosną, podaż mieszkań...

  • 1
  • 2