Co pić?

Najlepiej czystą wodę, bez niej nie ma życia. Tam gdzie nie ma wody, gleba zamienia się w pustynię a rośliny wymierają.

Człowiek może przeżyć bez jedzenia ok miesiąca, natomiast bez wody zaledwie kilka dni. Już po 48h absolutny brak wody zaczyna być niebezpieczny dla życia.

Aż 75% naszego ciała stanowi woda, a u niemowląt 90%!

Niestety to co leci z kranów w większości miast czy z prywatnych ujęć to woda nie nadająca się do picia. Owszem jest to przeźroczysta i klarowna ciecz, ale nie ma nic wspólnego z wodą pitną. Czysta woda składa się tylko z tlenu i wodoru, natomiast w wodzie płynącej z kranów mogą znaleźć się: sole, gazy, substancje organiczne, drobnoustroje, środki dezynfekujące, pestycydy.

Jak wynika z badań w wodzie znajduję się coraz więcej substancji zagrażających zdrowiu oraz rakotwórczych.

Żyjemy w okresie gdzie coraz częściej mówi się o chorobach cywilizacyjnych, których przyczyną-oprócz zwiększonego poziomu stresu- są różne substancje chemiczne, nadmiernie zgromadzone w naszym środowisku. Substancje te występują w małych stężeniach, jednak poprzez kumulację na przestrzeni lat, dają o sobie znać.

Niestety nie da się zapobiec wchłanianiu wszystkich szkodliwych substancji, natomiast najważniejszą metodą „odciążenia” naszego organizmu jest spożywanie czystej wody.

Jedną z metod na uzyskanie czystej wody jest stosowanie urządzeń z filtracją molekularną. System taki zawiera szereg filtrów który w pierwszym etapie filtracji pozwala zatrzymać zanieczyszczenia mechaniczne(piasek, rdza) oraz dezynfekuje wodę. Wstępnie oczyszczona woda, przechodzi następnie przez membranę, która filtruję wodę na poziomie molekularnym(cząsteczkowym) zatrzymując metale ciężkie, pestycydy, bakterie i inne toksyczne związki. W ten sposób powstaje nieskazitelnie czysta woda, nadająca się do picia.

Filtry do wody są obecnie najlepszą metodą na uzyskanie czystej wody.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone