biuro na wynajem

Jak znaleźć lokal użytkowy do wynajęcia

W przypadku wielu biznesów dobry lokal to podstawa sukcesu. Pisząc “dobry” mamy na myśli kilka rzeczy, takich jak chociażby standard, funkcjonalny układ pomieszczeń, wyposażenie, ale też lokalizacja. Od tej ostatniej bardzo często zależy, czy firma zdobędzie wystarczającą liczbę klientów, gwarantującą opłacalność całego przedsięwzięcia. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, jak znaleźć dobry lokal użytkowy do wynajęcia.

Pierwsze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, szukając lokalu dla firmy, to: wynająć czy kupić? Tutaj często odpowiedź będzie rozstrzygnięta przesz koszt, ponieważ zakup wiąże się z ogromnym wydatkiem, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić. Za to wynajem to mniejsza kwota, wydawana systematycznie i systematycznie wliczana do kosztów firmy, a więc obniżająca podatek.

Łagodniejsze obciążenie finansowe to nie jedyna zaleta najmu. Najem lokalu użytkowego zdejmuje z ciebie wiele obowiązków. Do tego, jeśli znajdziesz lokal wykończony i wyposażony, to również na tym zaoszczędzisz bardzo dużo czasu.

Drugie pytanie brzmi: gdzie szukać lokalu użytkowego do wynajęcia? Tutaj są trzy najbardziej popularne rozwiązania.

  1. Poszukaj ogłoszeń w interesującej cię okolicy. Jeśli wiesz, gdzie konkretnie chciałbyś mieć siedzibę firmy, przejdź się tam i porozglądaj się, czy na witrynach lokali nie ma ogłoszeń. To popularna praktyka – zawieszanie ich przez właścicieli w tych miejscach. Jeśli nie myślisz o konkretnej lokalizacji, to warto rozejrzeć się po nowych inwestycjach. Na parterze zazwyczaj zlokalizowane są lokale usługowe i zaraz po oddaniu inwestycji do użytku większość z nich jest jeszcze nie wynajęta.
  2. Skorzystaj z usług biura pośrednictwa nieruchomości. Zaletą takiej opcji jest to, że dasz agentowi swoje wytyczne, a on wykona za ciebie resztę pracy. Wada to wyższy koszt oraz często ograniczenie wyboru tylko do lokali, na które pośrednik ma podpisane umowy wyłączności.
  3. Szukaj ogłoszeń w internetowym portalu z ogłoszeniami. Tę opcję polecamy najbardziej, ponieważ jest bezkosztowa, a do tego daje natychmiastowy dostęp do największej oferty. Niezależnie od tego, czego szukasz, czy są to lokale użytkowe w Warszawie, czy w konkretnej dzielnicy, czy w dowolnej innej miejscowości, w takim miejscu znajdziesz mnóstwo ofert. Sami, jako podmiot zajmujący się wynajmowaniem lokali pod firmy medyczne, wszystkie nasze oferty zamieszczamy na portalu nieruchomosci-online.pl.

Po wyszukaniu interesujących cię ofert (najlepiej nie poprzestawaj na jednej – warto mieć alternatywy), rozpocznij kontaktowanie się z wynajmującymi. Możesz korzystać z maili, tym bardziej, że portale z ogłoszeniami dają możliwość takiego kontaktu, jednak zazwyczaj najlepsze będzie wykonanie telefonu. Dzięki temu szybko ustalisz przynajmniej podstawowe elementy oferty, sprawdisz, czy anons jest aktualny i będziesz mógł rozpocząć proces targowania ceny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone