Choroby, leki i porady zdrowotne

Witaj Guest

Search:

Tagi

1: Serotonina kluczem do dobrego nastroju
Dająca w kość zima, dla wielu może być przyczyną do spadku nastroju, a nawet początkiem depresji. Złe samopoczucie mozna jednak pokonać znając mechanizmy, jakimi rządzi się organizm czło..

2: Choroba depresyjno-maniakalna
Choroba depresyjno-maniakalna, zwana także Chorobą Afektywną Dwubiegunową (ChAD), jest jedną z najstarszych chorób znanych człowiekowi. Jest to choroba bardzo ciężka i wyniszczająca ..

3: Depresja dotyka coraz częściej
Depresja jest jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Zachorowalność na przestrzeni roku wynosi około 6% populacji. Depresja występuje niezależnie od wieku. Jednakże największe zagro..

4: Schizofrenia - rozszczepienie umysłu
Schizofrenia jest chorobą psychiczną, która dotyka 1% populacji na świecie. Dosłownie oznacza "rozszczepienie umysłu", lecz nie jest to tożsame z posiadaniem więcej niż jednej osobowo..

5: Nerwica - przyczyny, objawy, leczenie
Zaburzenia nerwicowe, określane mianem nerwic, są zaburzeniami psychicznymi o różnym podłożu (np. emocjonalnych lub psychicznym). Aktualnie termin ten zastępowany jest przez specjalist&o..

6: Gdy potrzebne jest wsparcie - pomoc psychologiczna
Są w życiu chwile, gdy czujesz się przygnębiony, samotny i bezradny. Gdy masz przytłaczające uczucie, że w życiu nic się nie udaje i nie ma perspektyw na poprawienie tej sytuacji. Depresja i ..

7: L-Tryptofan - naturalny sposób na zwiększenie poziomu serotoniny
Serotonina, to hormon produkowany przez mózg, mający bardzo duże znaczenie dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Odpowiada ona chociażby za odczuwanie apetytu i proces trawieni..

8: Nowa metoda leczenia ADHD - Mosseter Kurt, Mosseter Reiner
Nowa metoda leczenia ADHD - Mosseter Kurt, Mosseter Reiner (kup tę książkę) Niejedno dziecko, a i wielu dorosłych, ma za sobą niekończące się pielgrzymki do najróżniejszych lekarzy i ..

9: Bulimia
Chorujesz na bulimię? Udaj się do lekarza specjalisty. Bulimia jest chorobą związaną z chorobliwym objadaniem się, na którą cierpią głownie kobiety. Przyczyną bulimii są różn..

10: Anoreksja (jadłowstręt)
Chorujesz na anoreksję? Udaj się do lekarza. Anoreksja (jadłowstręt) jest jedną z chorób związanych z zaburzeniem odżywiania. Głównym objawem anoreksji jest uporczywe głodzenie ..

Strona 1 z 1
[1]