Choroby, leki i porady zdrowotne

Witaj Guest

Search:

Groźna bakteria E.coli

Wersja PDF | Drukuj
Artykuł dodany w dniu Mon, 20 Jun 2011 przez Admin o godz. 9:34 AM
Liczba odsłon: 1119; liczba słów: 231
Liczba komentarzy: 0

Zabójcza bakteria E.coli, która siała spustoszenie w Niemczech jest teraz pod kontrolą naukowców. Okazuje się jednak, że zidentyfikowanie źródła jej pochodzenia (kiełki w jedym z niemieckich gospodarstw) nie sprawia, że już nam nie zagraża.

Jak silne działanie ma bakteria Escherichia coli przekonaliśmy się w ostatnich tygodniach, kiedy codziennie informowano o jej kolejnych ofiarach. na skutek infekcji wywołanej EHEC zmarło ok. 40 osób, dużo więcej w poważnym stanie zespołu hemolityczno-mocznicowegotrafiło do szpitali.

Epidemia była tak silna, ponieważ szczep bakterii E.coli był zmutowany - miał wyjątkową zdolność namnażania się i zagnieżdżania w organizmie człowieka. Co więcej wytwarzał z organizmie silną toksynę, która powoduje uskodzenia nerek. To nie koniec. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze duża oporność na antybiotykoterapię.

E.coli to jedna z trudniejszych do pokonania bakterii. Jej niewielka liczba powoduje takie uszkodzenia, jak miliony innych bakterii. Badania nad nią i analizy jej DNA jednak trwają tak, by móc określić najskuteczniejszy lek. Dzięki temu będziemy bliżej jej pokonania.Tagi:

Autor

Dominika


Ocena: 5.0

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Twoje imię:


Twój Email:


Komentarz

Wpisz poniższy kod

Visual CAPTCHA