Choroby, leki i porady zdrowotne

Witaj Guest

Search:

Choroby

W dziale tym opisujemy choroby - ich przyczyny, objawy, a także sposób leczenia informując o tym, do jakiego lekarza należy się udać. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami i komentowania ich. Możliwa jest również rejestracja i pisanie własnych artykułów, do czego zapraszamy.

41: Jaskra - objawy i leczenie
Jaskra jest chorobą oczu, która prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego, co z kolei może wpłynąć na pogorszenie lub całkowitą utratę wzroku.

42: Nadciśnienie
Nadciśnienie jest w ostatnich czasach chorobą niezwykle często spotykaną w naszym społeczeństwie.

43: Gruźlica
Gruźlica to choroba przenoszona drogą kropelkową lub drogą pokarmową, co sprawia, że bardzo łatwo można się nią zarazić oraz zarazić innych.

44: Żółtaczka (Wirusowe zapalenie wątroby)
Żółtaczkę (wirusowe zapalenie wątroby) w środowisku medycznym uznaje się za objaw chorobowy. Charakteryzuje ją przede wszystkim silne zażółcenie błon śluzowych, twarzy, oraz białkówki oka.

45: Jaskra
Jaskra jest podstępną chorobą, w związku z czym jej skuteczne leczenie bądź zahamowanie jej dalszego rozwoju jest wielkim wyzwaniem dla lekarzy.

46: Osteoporoza
Osteoporoza to choroba, która głównie charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej. Ma to duży wpływ na osłabienie struktury przestrzennej kości oraz przede wszystkim na potencjalne zwiększenie możliwości złamań.

47: Bulimia
Bulimia jest chorobą związaną z chorobliwym objadaniem się, na którą cierpią głownie kobiety. Może być wynikiem niskiej samooceny i trudnościami w nawiązywania kontaktów.

48: Anoreksja (jadłowstręt)
Anoreksja (jadłowstręt) jest jedną z chorób związanych z zaburzeniem odżywiania. Głównym objawem anoreksji jest uporczywe głodzenie się i obsesyjna chęć zmniejszenia wagi ciała.

49: Anemia (niedokrwistość)
Anemia (inaczej niedokrwistość) jest chorobą związaną z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu i budowie hemoglobiny i czerwonych krwinek krwi (erytrocytów). Wyróżnia się trzy przyczyny powstania niedokrwistości.

50: Skąd bierze się dysleksja?
O dysleksji napisano już bardzo wiele. W naukowych magazynach pojawia się wiele opracowań odnośnie przyczyn jej powstawania, uwarunkowań wpływających na możliwość jej rozwoju czy też teorii dotyczących jej terapii.


Strona 5 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]